Ροή Αναρτήσεων

Μεγάλο διπλό του Παναιτωλικού μέσα στο Περιστέρι

Οι “χρυσές” αλλαγές του Αναστασίου, οδήγησαν τον Παναιτωλικό σε νίκη 2-1 στο Περιστέρι, επί του Ατρομήτου. Ακυρώθηκε ως οφσάιντ, γκολ του Στρούγγη στο 90+6 μέσω VAR.

Ένα παιχνίδι ποδοσφαίρου τελειώνει στο 90’, ο Ατρόμητος έπαιξε λες και λήγει στο 45’ και το πλήρωσε αυτό αφού έπειτα από κακή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και κατακόρυφη άνοδο του Παναιτωλικού, η ομάδα του Αγρινίου έφυγε νικήτρια με 2-1.

Η ομάδα του Περιστερίου παραλίγο να σώσει την παρτίδα στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά ο Στρούγγης που σκόραρε ήταν σε θέση οφσάιντ και έτσι το γκολ ακυρώθηκε.

Ο Ατρόμητος λοιπόν, δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στην ισοπαλία με τον Ολυμπιακό ενώ ο Παναιτωλικός έπειτα από οχτώ αγώνες χωρίς νίκη κόντρα στον Ατρόμητο, έβαλε τέλος στο αρνητικό αυτό σερί και έφτασε τους τέσσερις βαθμούς στο πρωτάθλημα.