Ροή Αναρτήσεων

Αίολος Αστακού:Ήττα από τον Δούκα

Με ήττα συνέχισε ο Αίολος Αστακού την παρουσία του στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, χάνοντας από τον Δούκα με 70-77 για την 7η αγωνιστική.
Οι παίκτες του Μιχάλη Κουταλιανού πάλεψαν απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο, δεν παράτησαν ποτέ το παιχνίδι, αλλά όταν έφταναν κοντά στο σκορ… κάτι γινόταν και οι φιλοξενούμενοι ξέφευγαν. Έτσι πήγε το ματς μέχρι τέλους και το ροζ φύλλο κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Η ομάδα μας έμεινε χαμηλά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, με το σκορ στο 15-24. Η κατάσταση εξισορροπήθηκε, όμως ο Δούκας έμεινε μπροστά και το ημίχρονο έκλεισε 38-45. Στη συνέχεια η διαφορά ανέβηκε κι άλλο, όμως ο Αίολος δεν παραιτήθηκε, μείωσε και λύγισε παλεύοντας ως την τελική κόρνα της λήξης.
Πρώτος σκόρερ ήταν ο Βασίλης Κιτσούλης με 16 πόντους, ενώ διψήφιο αριθμό πόντων είχαν επίσης οι Στάθης Παπαδιονυσίου (11 πόντοι), Νίκος Κακλαμάνος (10 πόντοι) και Φάνης Κουμπούρας 10 (πόντοι).

Απών για την ομάδα μας ήταν ο τραυματίας Τάσος Κασαμπαλής, ο οποίος υπέστη διάστρεμμα την περασμένη αγωνιστική στη Λάρισα. Τέλος, θα θέλαμε να εκφράσουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια στον αθλητή μας, Γιώργο Θεοδωράκο για την απώλεια της γιαγιάς του.
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΔΟΥΚΑΣ 70-77
Δεκάλεπτα: 15-24, 38-45, 53-66, 70-77.
Διαιτητές: Παναγιώτου-Παντελίδης-Πιτσίλκας Β.
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 6(2), Θεοδωράκος 3(1), Κουμπούρας 10, Παπαδιονυσίου 11(2), Κατσαρές 2, Γκατζιάς, Κακλαμάνος 10(2), Κιτσούλης 16, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 2, Γκιζόγιαννης 4.
ΔΟΥΚΑΣ (Συμεωνίδης): Παπαμακάριος 8(2), Καυκής 10(2), Κουκάς 10-3, Κυρίτσης 3, Ράπτης 8, Καραμπάτσος, Κανονίδης 9(2), Κομποδιέτας 8(2), Μολφέτας 7(2), Ρούμπιο 14(1).