Μετάφραση

Κυριακή, 11 Οκτωβρίου 2020

Πρόσκληση για τακτική συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου την Πέμπτη 15 Οκτωβρίου.

 



Αστακός, 8.10.2020
Αριθ. πρωτ.: 8239
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ
ΔΗΜΟΣ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Προς: Τα τακτικά μέλη του
Δημοτικού Συμβουλίου
(ως Πίνακα Αποδεκτών)
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
O ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ
ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ
 
Καλεί σε Τακτική Συνεδρίαση (κεκλεισμένων των θυρών), στις 15 Οκτωβρίου 2020, ημέρα της εβδομάδας Πέμπτη και ώρα 20:00 μ.μ, σύμφωνα με τις από 11-3-2020 και 30-3-2020 ΠΝΠ "Κατεπείγοντα μέτρα αντιμετώπισης των αρνητικών συνεπειών της εμφάνισης του κορωνοϊού covid-19 και της ανάγκης περιορισμού της διάδοσης του" (ΦΕΚ Α' 55) και με της υπ' αριθμ. πρωτ 18318/13-3-2020 (ΑΔΑ: 9ΛΠΧ46ΜΤΛ6-1ΑΕ) και της υπ' αριθμ. 163/33282/29.5.2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκυκλίους του Υπουργείου Εσωτερικών για λήψη απόφασης των κάτωθι θεμάτων:
 
ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ
 
1. Ορισμός εκπροσώπων του Δήμου Ξηρομέρου για την συγκρότηση της γνωμοδοτικής επιτροπής του άρθρου 1 της ΚΥΑ 50025/20-9-2018 (ΦΕΚ 4217/Β/26-9-2018).
2. Έγκριση του Συμφώνου των Δημάρχων για το κλίμα και την ενέργεια και εξουσιοδότηση του ΔΣ στον Δήμαρχο Ξηρομέρου για την υπογραφή του.
3. Έγκριση της εφαρμογής του Ολοκληρωμένου Προγράμματος Εναλλακτικής Διαχείρισης των Αποβλήτων Ηλεκτρικού και Ηλεκτρονικού Εξοπλισμού (ΑΗΗΕ) του Δήμου Ξηρομέρου με την συνεργασία της εταιρείας 'Ανακύκλωση Συσκευών Α.Ε'.
4. Λήψη απόφασης για χορήγηση παροχής ύδρευσης εκτός οικισμού κοινότητας Αστακού του Τσιλιγιάννη Γεώργιου του Δημητρίου.
5. Λήψη απόφασης για χορήγηση παροχής ύδρευσης εκτός οικισμού κοινότητας Καραϊσκάκη του Μητσάνη Αντώνιου του Παναγιώτη.
6. Λήψη απόφασης για χορήγηση παροχής ύδρευσης εκτός οικισμού κοινότητας Καραϊσκάκη της Δουρούκη Λαμπρινής του Γεωργίου.
7. Τροποποίηση απόφασης ΔΣ για κανονισμό Ύδρευσης.
8. Έγκριση Τροποποίησης Ο.Ε.Υ Δήμου Ξηρομέρου.
9. Αναμόρφωση Προϋπολογισμού οικ.έτους 2020.
10. Έγκριση πρωτοκόλλου οριστικής παραλαβής του έργου 'Ανέγερση Δημοτικού Αθλητικού Κέντρου Αστακού'.
11. Έγκριση για συμμετοχή του Δήμου Ξηρομέρου στο έργο INCUBA και υπογραφή της σχετικής σύμβασης.
12. Προμήθεια μηχανημάτων στα πλαίσια του προγράμματος 'Φιλόδημος ΙΙ' ύψους 74.400,00 €, μετά από μερικώς άγονο διαγωνισμό.
13. Καθορισμός αποζημίωσης μελών του Δημοτικού Συμβουλίου.
14. Έγκριση χορήγησης υποτροφίας σύμφωνα με την υπ' αριθμ. 16817/4-7-1994 Δωρεά εν Ζωή της Βασιλικής Λιδωρίκη το γένος Παπαπέτρου στην Αικατερίνη Τάκου του Θεοδώρου.
15. Αποδοχή δωρεάν παραχώρησης απορριμματοφόρου από τον Δήμο Ακτίου – Βόνιτσας.
16. Έγκριση αιτήματος του Δήμου Ακτίου – Βόνιτσας για την παραχώρηση του καλαθοφόρου οχήματος ΜΕΙ 40405 του Δήμου Ξηρομέρου.
17. Μνημόνιο Συνεργασίας μεταξύ της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος και του Δήμου Ξηρομέρου για την κάλυψη διοικητικών γνώσεων και κατευθύνσεων επί περιβαλλοντικών θεμάτων, καθώς και για τη λήψη αποφάσεων υλοποίησης περιβαλλοντικών προγραμμάτων, έργων και δράσεων.
18. Έγκριση Σχεδίου Δράσης Ενεργειακής Απόδοσης Κτιρίων για την υποβολή πρότασης έργου με τίτλο: «ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΣΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΣΤΑΚΟΥ ΚΑ ΣΤΙ ΚΤΙΡΙΟ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΣΤΑΚΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ» στα πλαίσια του Επιχειρησιακού Προγράμματος 'Δυτική Ελλάδα' Άξονα προτεραιότητας 2, σύμφωνα με την υπ' αριθμ.89/13-1-2020 πρόσκληση με κωδικό 0204C04 και την υπ' αριθμ. 1562/14-4-2020 1η Τροποποίηση πρόσκλησης.
 
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
 
ΚΑΤΣΑΟΥΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
 
Στην συνεδρίαση καλείται να παραστεί ο Δήμαρχος Τριανταφυλλάκης Ιωάννης προς τον οποίο κοινοποιείται η παρούσα.
Στην συνεδρίαση καλούνται να παραστούν ο Προϊστάμενος του Τμήματος Διοικητικών & Οικονομικών Υπηρεσιών Μασσαλής Γεώργιος, η Προϊσταμένη του Τμήματος Τεχνικών Υπηρεσιών Περιβάλλοντος & Ανάπτυξης Ραλάτου Ζαχαρούλα, καθώς και οι Πρόεδροι των Κοινοτήτων Αστακού και Καραϊσκάκη.
 
ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΔΕΚΤΩΝ.
1. ΓΕΡΟΛΥΜΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
2. ΓΚΟΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4. ΛΑΪΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
5. ΜΑΚΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
6. ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
6. ΜΠΑΜΠΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
7. ΝΤΙΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
8. ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
9. ΠΟΛΥΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
10. ΣΑΜΑΛΕΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
11. ΤΑΠΡΑΝΤΖΗ - ΠΕΤΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
12. ΤΖΑΧΡΗΣΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
13. ΓΑΛΟΥΝΗΣ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ
14. ΓΑΖΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
15. ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
16. ΚΑΚΟΥΡΗΣ ΗΛΙΑΣ
17. ΚΑΡΦΗΣ ΘΩΜΑΣ
18. ΛΙΒΑΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
19. ΡΕΤΟΥΛΗΣ ΘΩΜΑΣ
20. ΣΤΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
21. ΖΟΡΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
22. ΖΩΓΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
23. ΚΟΛΟΒΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
24. ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
25. ΚΟΜΠΛΙΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
26. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
-------------------------------------------------------
 
Κοινοποίηση.
ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΔΗΜΟΥ

Δεν υπάρχουν σχόλια: